Jak wybrać instytucję udzielającą chwilówek?

Takie pożyczki pozabankowe na raty: https://www.wonga.pl/pozyczka-pozabankowa-na-raty stały się na tyle popularne, że powstało wiele instytucji zajmujących się ich udzielaniem. Ofert jest wiele i są one zróżnicowane. Dlatego też przed zdecydowaniem się na konkretną firmę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Kwota postępowania kwalifikacyjnego

W przypadku zaciągania kredytu online, instytucje pozabankowe w celu potwierdzenia numeru rachunku, każą przelać na swoje konto niewielką kwotę pieniędzy, która następnie zostaje zwrócona. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kwota ta powinna wynosić maksymalnie złotówkę. Jeżeli jakaś instytucja prosi o przelanie większej sumy pieniędzy, to jest to podejrzane. Poza uczciwymi parabankami powstało również bardzo wielu oszustów. Przed decyzją o otrzymaniu kredytu każą przelać na ich rachunek kwotę w granicach 1-10 zł, odrzucają prośbę o udzielenie pożyczki, a pieniądze nie są zwracane. Zgodnie z umową są przykładowo zaliczane do kosztów postępowania wstępnego. Dlatego też przed zdecydowaniem się na przesłanie pieniędzy, warto dokładnie zapoznać się z regulaminem udzielania pożyczek.

Całkowity koszt pożyczki

Warto również pamiętać o tym, że oprocentowanie nigdy nie jest całkowitym kosztem pożyczki. Przy udzielaniu chwilówek mogą być naliczone różnego rodzaju opłaty wstępne, ubezpieczenia, czy prowizje. Wszystko te elementy mogą sprawić, że całkowity koszt kredytu wyjdzie bardzo wysoki. Dlatego też poza oprocentowaniem dobrze jest dopytać pracownika instytucji pozabankowej o wszystkie koszty, jakie są naliczane w związku z zaciąganiem konkretnej pożyczki. Dopiero po obliczeniu całości, można zdecydować się na zaciągnięcie kredytu w danym parabanku.

Opłaty windykacyjne

Ponadto dobrze jest również sprawdzić wysokość opłat windykacyjnych. W przypadku chwilówek bardzo często nawet jeden dzień opóźnienia w spłacie wiąże się z koniecznością poniesienia ogromnych kosztów. Warto sprawdzić wszelkie tego typu naliczane kary, aby nie okazało się tak, że jeżeli zdarzy się sytuacja, że nie będzie możliwości wpłacenia raty na czas, trzeba będzie zapłacić bardzo dużo. Ogólnie zazwyczaj parabanki zarabiają na takich opóźnieniach. Jeżeli więc oferta jest na pierwszy rzut oka zbyt atrakcyjna, to dobrze jest zorientować się, jak wyglądają kary naliczane za nieterminową spłatę.

Podsumowując można powiedzieć, że wybór instytucji udzielającej pożyczek chwilówek nie jest niczym prostym. Należy sprawdzić, czy firma taka nie jest oszustem, a także na jakiej wysokości kształtują się wszystkie koszty zaciągnięcia kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.